
Dokumentumok

Navigáció

Belépés

Keresés

Linkek
Médiatámogatónk
Külföldi linkek
- Amerikai Pár- és Családterápiás Szövetség
- Bowen Center
- Családterápiás Világszövetség
- Dulwich Center (Narratív)
- Egyesült Királyság Családterápiás Szövetsége
- Európai Családterápiás Szövetség
- Mental Research Institute, Palo Alto CA
- Minuchin Center
- Tavistock Center London
Hazai linkek
Sallay Viola
dr. Sallay Viola
család-pszichoterapeuta
Pályázat Külügyekért felelős vezetőségi tag poszthoz
A nemzetközi családterápiás közösséggel elsőként tudományos konferenciákon, illetve egyetemi vendégoktatások alkalmával kerültem kapcsolatba. 2018-tól dr. Hardy Júlia mellett bekapcsolódhattam az Európai Családterápiás Szövetség munkájába, ahol 2019-ben az Egyéni Tagok Kamarájának (EFTA-CIM) tagjaként beválasztottak az EFTA vezetőségébe, amely tisztségben máig aktív vagyok.
A vezetőség munkáját a Kutatási Bizottság aktív tagjaként is támogatom, illetve aktívan részt veszek a háromévente sorra kerülő EFTA konferenciák szervezésében.
2021-ben már bizalmat kaptam a MCSE tagságától (itt is köszönöm!), és a vállalt feladatokat örömmel teljesítettem. 2021 és 2023 között a MCSE külügyekért felelős vezetőségi tagjaként kidolgoztam azt a megállapodást az EFTA és a MCSE között, aminek értelmében a MCSE tagok kedvezményes áron válhatnak az EFTA egyéni tagjává.
AZ EFTA 2022 ljubjanai konferencia szervezése kapcsán nagy közös sikerünknek könyvelem el, hogy az eddigi legnagyobb számú MCSE csoport tudott részt venni a konferencián. 2023. júliusában MCSE workshopot szerveztem a családon belüli szexuális bántalmazás rendszerszemléletű analitikus megközelítése témájában, Martine Nisse párizsi intézetvezető és EFTA vezetőségi tag meghívásával. Újraválasztásom esetén az eddigi tapasztalatokra és kapcsolatokra építve arra fogok törekedni, hogy az MCSE és az EFTA együttműködése még hatékonyabb lehessen, még több MCSE taghoz elérjen és még több módon a javukra szolgáljon, azaz az MCSE családterapeuták minél több európai és nemzetközi képződési, szereplési és együttműködési lehetőséghez jussanak.
A legfontosabb rövid- és középtávú célok közé tartozik: - elősegíteni az arra kvalifikált MCSE tagok belépését az EFTA-CIM-be (az egyéni tagok kamarájába), erről való részletes információ terjesztésével, erről tartott fórumokkal; - az EFTA 2025. szeptemberére tervezett konferenciájának tudományos bizottsági tagjaként elősegítem és támogatom megjelenést az MCSE tagok részére; - európai és nemzetközi előadók és képzések meghívása, illetve ezek elérhetővé tétele az online térben - a MCSE tagsággal való párbeszédben javaslatok begyűjtése nemzetközi előadók és képzések meghívására, kapcsolatfelvételre.
Önéletrajz/bemutatkozás
Családpszichoterapeuta-szakpszichológus vagyok, valamint leendő kiképző családterapeuta.
Pszichológusi diplomámat 2005-ben szereztem az ELTE-n.
Mivel a pszichológia szakot másoddiplomásként, francia szakos bölcsészvégzettséggel (és kisgyermekes szülőként) végeztem, már hallgatóként bekapcsolódhattam az MCSE képzésébe, ahol tanáraim dr. Túry Ferenc, dr. Rácz Antal, dr. Blága Gabriella és dr. Barát Katalin voltak. Családterapeuta vizsgámat tizenöt éve, 2009-ben tettem le.
A családterápiás képzéssel párhuzamosan kezdtem el a családok rendszerszemléletű kutatását az ELTE Pszichológiai Doktori Iskolájában. A rendszerszemléletű kutatás és a terápiás gyakorlat azóta is párhuzamosan van jelen az életemben.
Ebből a többszempontú megközelítésből született az Otthon Érzelmi Alaprajza Interjú módszer, amelynek kutatási alkalmazását doktori disszertációmban dolgoztam ki.
A terápiás felhasználást Martos Tamással közös praxisunkban fejlesztettük tovább, ennek során alakítottuk ki az EMOTH rendszerszemléletű terápiás eszközt. A módszer használatát azóta számos hazai és nemzetközi műhelyen és konferencián tanítottuk és ismertettük.
Családterápiás praxisomat 2009 óta folyamatosan több budapesti rendelőben, 2015 óta Thyris Pszichoterápiás Központban végzem. A kiképző családterapeutává váláshoz szükséges tanulmányi csoportok vezetését 2019-ben kezdtem meg dr. Hardy Júlia mellett és dr. Barát Katalin mellett fejezem be 2024-ben.
2018-ban bekapcsolódtam az Európai Családterápiás Szövetség (EFTA) munkájába,
2019 óta a szervezet vezetőségi tagja vagyok. Kutatáson és terápián túl, a tanítás is mindig jelen volt szakmai életemben: egyetemi oktatóként
2005-2009-ig a Károli Gáspár Református Egyetemen,
2009-2015-ig a Semmelweis Egyetem Mentálhigiéné Intézetében tanítottam,
2015 óta és jelenleg is a Szegedi Tudományegyetem Pszichológiai Intézetének habilitált adjunktusa vagyok.