
Dokumentumok

Navigáció

Belépés

Keresés

Linkek
Médiatámogatónk
Külföldi linkek
- Amerikai Pár- és Családterápiás Szövetség
- Bowen Center
- Családterápiás Világszövetség
- Dulwich Center (Narratív)
- Egyesült Királyság Családterápiás Szövetsége
- Európai Családterápiás Szövetség
- Mental Research Institute, Palo Alto CA
- Minuchin Center
- Tavistock Center London
Hazai linkek
WORKSHOP - Budapest, 2023.06.03. - Martine Nisse: A családon belüli szexuális bántalmazás rendszerszintű megközelítése
Martine Nisse: A családon belüli szexuális bántalmazás rendszerszintű megközelítése
workshop
Az erőszak és a bántalmazás mindig társadalmi, családi, transzgenerációs és néha intézményi kontextus terméke. Definíció szerint ahhoz, hogy áldozat váljon valakiből, kell lennie egy agresszornak, valamint egy olyan kontextusnak, amely lehetővé teszi az agressziót. Az agresszor nemcsak cselekszik, hanem története révén önmagát is alakítja mint agresszort.
A műhelyen bemutatásra kerülő terápiás megközelítés egyszerre integratív rendszerszemléletű (azaz épít a rendszerelméletre, Watzlawick, Von Foerster, Selvini, Minuchin, Whitaker, és Elkaïm munkáira), valamint pszichoanalitikus alapokon nyugszik (legfőképpen Freud és Ferenczi munkásságán). Ezen irányzatok integrációjával kialakítottuk annak speciális módját, ahogyan a szexuális erőszak gyermekkorú áldozatait és családjaikat azonosítjuk és kezeljük.
A bántalmazás rendszerszemléletű-analitikus megközelítése magában foglalja a másodrendű kibernetikát és a transzgenerációs perspektívát is. Tartalmazza továbbá a szexuális erőszakban érintett gyermekek és családjaik klinikai és gyermekvédelmi ellátását éppúgy, mint az igazságszolgáltatási, polgári, valamint büntetőjogi eljárásokat. A rendszerszemléletű-analitikus megközelítésben célunk, hogy kialakítsuk azt a terápiás hozzáállást, amellyel a szexuális erőszak gyermekkorú áldozatait és az elkövetőket kísérni tudjuk az őket érintő büntetőeljárás során, akár további családtagok bevonásával.
Ezen a workshopon bemutatjuk a fenti alapelvek szerinti hálózati családterápiás munkát, ahol a gyermekvédelmi szakemberek és a klinikai, terápiás munkát végző kollégák integrált együttműködése zajlik.
Martine NISSE, fejlesztőpedagógus, családterapeuta. Társalapítója és igazgatója a párizsi Centre des Buttes-Chaumont-nak, az első olyan központnak, amely a szexuális erőszak gyermekkorú áldozatainak és családjaiknak kezelésére szakosodott. Az EFTA-CIM elnöke, könyvek és cikkek szerzője. Franciaországban, Európában és szerte a világon tart képzéseket, és részt vesz a gyermekkorú áldozatok érdekében zajló jogalkotási folyamatokban.
Időpont: 2023. június 3. szombat 10-17 óra
Helyszín: BUDAPEST - ELTE PPK - 1075 Budapest, Kazinczy u, 23-27.
Jelentkezés elektronikus űrlapon IDE KATTINTVA
Helyek száma korlátozott: 120 fő
Részvételi díj:
2023. május 8-ig: 18.000 Ft
2023. május 9-től - június 3-ig: 22.000 Ft
Az előadás francia nyelven lesz megtartva, szinkronfordítást biztosítunk.