
Dokumentumok

Navigáció

Belépés

Keresés

Linkek
Médiatámogatónk
Külföldi linkek
- Amerikai Pár- és Családterápiás Szövetség
- Bowen Center
- Családterápiás Világszövetség
- Dulwich Center (Narratív)
- Egyesült Királyság Családterápiás Szövetsége
- Európai Családterápiás Szövetség
- Mental Research Institute, Palo Alto CA
- Minuchin Center
- Tavistock Center London
Hazai linkek
WORKSHOP - ONLINE, 2021. február 26. - dr. Harmmer Zsuzsanna: Amikor a szingliség a probléma
Online workshop - 2021. február 26.
Dr. Hammer Zsuszanna: Amikor a szingliség a probléma, avagy hogyan segíthetünk a szingliséggel küszködő nőknek és férfiaknak
Mivel a létszám korlátozott, ezért a workshopra csak MCSE tagokat tudunk fogadni.
Időpont: 2021. február 26. péntek 9-től 17 óráig.
Jelentkezni az alábbi elektronikus űrlapon lehet:
https://forms.gle/NHcHLRhRV5P3jxM69
Jelentkezés elfogadásáról emailben értesítjük a feliratkozókat.
Felhívjuk a figyelmet, hogy a workshopon való részvételhez szükséges a biztonságos szélessávú internetkapcsolat. Internetkapcsolati hibákért nem tudunk felelősséget vállalni.
Részvételi díj: 6.000 Ft
A legtöbb kislány és a legtöbb kisfiú arról ábrándozik gyermekkorában, hogy ők is, mint a legtöbb mesebeli király és királynő vagy éppen szegény legény és szegény lány, egyszer majd megházasodnak, gyermekeik születnek és az ásó-kapa-és a nagyharang választja majd csak el őket egymástól. A mese ábrándjai azonban az évek számának gyarapodásával és a valóság realitásának megtapasztalásával egyre kevésbé kecsegtetőek, egyre több bizonytalanság és kétely költözik az ábrándképekbe. A szülők és ismerősök házasságának nehézségei; a saját párkapcsolati történetek fájdalmai, a félelmek, mind olyan érzéseket szülnek és tartanak életben, amely a párkapcsolatba fektetett hitet megrepesztheti, de akár össze is törheti.
Az egyedüli/párkapcsolat nélküli lét, azaz a szingliség, a felnőtt emberek életében különböző hosszúságú ideig tarthat, eltérő gyakorisággal és intenzitással. Minél hosszabb ideig tart a párkapcsolat nélküli időszak, annál több bizonytalanság áraszthatja el a pár nélkül élő Szinglit, aminek gyakran az a velejárója, hogy még nehezebben tud/akar párt keresni. Szinglik közé tartoznak azok, akiknek még sosem volt – tartós - párkapcsolatuk; akik éppen szakítás után vannak és nem is szeretnének egy ideig párkapcsolatot; vannak, akik még szakítás nélkül sem akarnak párkapcsolatot, mert a szabadság lehetőségeit ízlelgetik inkább. Ők úgy döntenek, hogy nem akarják és nem is fogják az életüket egy másik féllel megosztani. Önként vállalják a szingliséget, mint a számukra vonzó éltformát. Vannak azonban azok a férfiak és nők, akik nagyon szeretnének párkapcsolatot, de nem sikerül megtalálniuk az ideális társat. Őket akár kényszer szingliknek is nevezhetjük, hiszen, nem saját szándékuk, hanem a kényszerítő valóság miatt nincs párkapcsolatuk.
Egyedül élő emberekkel beszélgetve sokszor nehéz megfogalmazni, hogy az Egyedül-létnek melyik formájában van valójában a személy. Általában ő sem pontosan érti, tudja, mit is szeretne valójában, esetleg mi akasztja el abban, hogy elérje, amit szeretne. Egyéni, család-és párterapeutaként ezen szempontokat-tényezőket próbáljom felszínre hozni, hogy önmagát megértve a személy képes legyen a saját útjára lépve a saját célját elérni.
A workshopon a szingliség problematikájának feltérképezése és megértése mentén komplexebb képet kaphatnak a Jelentkezők a kiút keresés lehetőségeiről, mikéntjéről és hogyanjáról.