
Dokumentumok

Navigáció

Belépés

Keresés

Linkek
Médiatámogatónk
Külföldi linkek
- Amerikai Pár- és Családterápiás Szövetség
- Bowen Center
- Családterápiás Világszövetség
- Dulwich Center (Narratív)
- Egyesült Királyság Családterápiás Szövetsége
- Európai Családterápiás Szövetség
- Mental Research Institute, Palo Alto CA
- Minuchin Center
- Tavistock Center London
Hazai linkek
VIZSGÁVAL KAPCSOLATOS TUDNIVALÓK, KIEGÉSZÍTÉSEK
AMIRE ÉRDEMES FIGYELNI - gyakori (súlyos) hibák:
-
A dolgozat terjedelme nem haladhatja meg az vizsgafeltételekben megadott karakterszámot! Azokat a dolgozatokat, ami meghaladja a karakterszámot a Tanulmányi Bizottság nem fogadja jelentkezésre. (könnyítés: a pályázatba kell benyújtani a önéletrajzot, bemutatkozást és motivációs levelet)
-
A dolgozatban legyen egy párbeszédekkel, intervenciókkal részletesen leírt kiemelt ülés - ez nem azonos az első interjúval, hanem azt az ülést kell leírni, amelyik a terápiás folyamatban kiemelten fontos volt, fordulópontot jelentett a terápiában. A karalterszámba beleszámít ez is.
-
A szupervízió felhasználása a terápiás folyamatban. Részletesen kell leírni a szupervízió felhasználását (nem elég csak megemlíteni, hogy volt szupervízión)
-
Átlátható részletes genogramm - az esetismertető által készítet. Legalább 3 generációra visszavezetve, nevekkel, évszámokkal, kapcsolati jelzésekkel. Gyakori hiba, hogy a család által rajzolt genogramm kerül be a dolgozatba, vagy csak a terápiában megjelenő család nevei vannak rajta.
-
A kliensek maszkírozása, következetesség a titkosításban.
-
Mi volt a Co-terapeuta szerepe az eset vezetésben?
-
És végül érdemes azt a szempontrendszert is megnézni, amit a dolgozatok értékelése kapcsán gyűjtöttek össze a kiképzők. IDE KATTINTVA érhető el.
A fenti felsorolás csak a gyakori hibák kiemelése, a részletes leírás a vizsgadolgozat tartalmi és formai követelményeinél található.