Dokumentumok
Navigáció
Belépés
Keresés
Linkek
Médiatámogatónk
Külföldi linkek
- Amerikai Pár- és Családterápiás Szövetség
- Bowen Center
- Családterápiás Világszövetség
- Dulwich Center (Narratív)
- Egyesült Királyság Családterápiás Szövetsége
- Európai Családterápiás Szövetség
- Mental Research Institute, Palo Alto CA
- Minuchin Center
- Tavistock Center London
Hazai linkek
EFTA CIM tagság családterapeutáknak
Kedves Családterapeuták!
A MCSE külügyekért felelős vezetőségi tagjaként Örömmel hirdetem, hogy családterápiás szakmai tapasztalattal rendelkező családterapeuta kollégák számára lehetőség van kedvezményes áron belépni az Európai Családterápiás Egyesületbe (European Family Therapy Association, EFTA).
A MCSE és az EFTA egyéni tagokért felelős szervezete (Chamber of Individual Members, EFTA CIM) vezetőségei megállapodást kötöttek, aminek értelmében az MCSE tagjai közül mindazok, akik megfelelnek az EFTA CIM tagsági feltételeinek, kedvezményes áron csatlakozhatnak az EFTA CIM tagságához.
Az egyéni EFTA CIM tagság többféle módon is belépést jelent az európai szakmai vérkeringésbe:
- az angol / francia nyelvű, rendszeres hírlevelek által - ahol saját programokat hirdetni is lehet,
- az EFTA CIM nemzetközi szakmai weboldalán való ingyenes megjelenés lehetősége. Az EFTA CIM szakmai oldalon szupervízor kollégák ingyenes szakmai mentorálást is hirdetnek. A szakmai profilokat tartalmazó, beszélt nyelvek szerint is kereshető weboldal elérhetősége (az oldalon további fejlesztések vannak tervben, hogy még több egyéni információ felkerülhessen):
https://eftacim.org/en/membership-directory/
Mindez fontos lehet azon kollégák számára, akik jelenleg is folytatnak országhatárokon átívelő, idegen nyelvű pár-és családterápiát, vagy a jövőben terveznek ilyen tevékenységet.
A kedvezményes tagsági díj azt jelenti, hogy a rendes tagdíj 50%-kal csökkentett összegét, 40 Eurót kell évente fizetni annak, aki szeretne belépni, valamint megfelel az EFTA CIM feltételeinek és igazolt MCSE tag.
A tagsági kérelmeket az EFTA CIM vezetősége (ahol jómagam is vezetőségi tag vagyok) folyamatosan bírálja el. Az eddigi tagfelvételi kérelmek elbírálásában szerzett tapasztalataimmal tudok személyesen is segíteni a jelentkezés folyamatában.
Az EFTA CIM – egyéni tagság feltételei megtalálhatók a honlapon: https://eftacim.org/en/become-a-member/
A tagság feltételei közül a 700 óra képzésben töltött idő igazolása az, ami szokatlan a MCSE képzési rendszerében. Az EFTA CIM vezetőségében szerzett tapasztalataim és a MCSE vezetőségében felmerült szempontok szerint szerint a 700 óra igazolásánál az alábbi szempontok segítenek:
- A MCS képzésében szerzett óraszámok összeadandók: elmélet + családi önismeret + szupervíziós csoportok óraszámai
- MCSE pontok mögötti képzési óraszámok: szemináriumok, workshopok, Vándorgyűlés
- Az elvárt óraszámon belül 450 óra szupervízióval kísért saját praxis igazolását is kéri az EFTA CIM. Ebbe nemcsak a szupervíziós csoportban töltött órák számítanak, hanem mindazon családterápiás folyamatok összes órája, amelyeket szupervízió kísért. Ilyen módon az EFTA CIM tagságra jelentkezők MCSE kiképző szupervízoraiktól tudnak igazolást kérni arra nézve, hogy a szupervíziós folyamatok mellett hány óra saját praxis folytattak. Ez a feltétel lehetővé teszi, hogy a 700 óra teljesítése azoknak se legyen gond, akik régebben képződtek (amikor a MCSE képzés kevesebb órából állt), azonban a családterápiás vizsga óta eltelt idő alatt összegyűltek a szupervízióval kísért saját praxisból az óraszámok.
- A 700 órás feltételt minimum 4 év alatt kell teljesíteni, de nem feltétlenül kell ennek meglennie a MCSE családterapeuta vizsgáig. Sokan a vizsga után is járnak szupervízióba, visznek szupervízióval kísért saját praxist, vesznek részt MCSE workshopokon, VGY-n. EFTA CIM szempontból mindezek a MCSE vizsga utáni óraszámok is beleszámítanak a 700 órába. Ennek igazolását az Egyesület, illetve szupervízió esetén a kiképző családterapeuta kollégák tudják biztosítani.
- Az EFTA CIM tagsági feltételek része továbbá min. 250 óra saját önálló praxis megléte és ennek igazolása a kiképző intézet (jelen esetben a MCSE kiképzők) által.
- A kiképző családterapeutává válás folyamatában a szükséges óraszám mindenképpen megszerzettnek tekintendő, tehát a kiképző családterapeutáknak a tagság feltételei igazolhatók.
Remélem, minél többen fogtok élni ezzel a lehetőséggel. Mivel ez egy újonnan induló folyamat, sok kérdés felmerülhet.
Ne habozzatok hozzám fordulni bármilyen kérdéssel, nagyon szívesen válaszolok!
Várom az érdeklődéseket,
Viola
Dr. Sallay Viola, Ph.D.
MCSE külügyekért felelős vezetőségi tag
sallay.viola@gmail.com